שפיצר – כל מה שצריך לדעת על משכנתא

אישור עקרוני למשכנתא

אישור עקרוני למשכנתא

ברמת העקרון, תוכלו להגיש בקשה לאישור עקרוני למשכנתא בכל בנק, אם הגשתם בקשה הבנק יהיה חייב להחזיר לכם תשובה אם הוא החליט לסרב לתת לכם משכנתא או אם הוא מאשר לכם באופן עקרוני ובלתי מחייב עבור 2 הצדדים, את קבלת המשכנתא לפי הסכום אותו ביקשתם עם פירוט על הרכב ההלוואה וגובה הריבית בכל מסלול.

לכמה זמן תקף אישור עקרוני למשכנתא?

אישור עקרוני למשכנתא תקף ל24 יום, כמובן שניתן לבקש הארכה אם זה כבר לפני שלב הביצוע ויש עדיין כמה מסמכים שלא הספקתם להשלים. אם התחלתם את התהליך הרבה לפני שתצטרכו את הכסף תוכלו כל פעם לחדש את האישור, למרות שאם אישרו לכם פעם אחת והמצב לא השתנה אין סיבה שלא יאשרו לכם שוב.

איך מגישים בקשה לאישור עקרוני למשכנתא?

לצורך הגשת בקשה לאישור עקרוני ניתן להתקשר למוקדי הבנקים ולקבוע פגישה עם בנקאים בסניפים ולהביא אליהם את כל המסמכים הדרושים. בחלק מהבנקים ניתן להגיש בקשה לאישור עקרוני למשכנתא בדיגיטל ולאחר מכן לקבוע פגישה בסניף.

אלו מסמכים צריך בשביל אישור עקרוני למשכנתא?

לצורך קבלת אישור עקרוני למשכנתא תצטרכו להביא לבנק מספר מסמכים, על המסמכים להיות שלמים וברורים וכמובן שגם לסדר שלהם יש חשיבות, סדר המסכים שתביאו לבנק יהיה כך:

 1. צילום תעודת זהות וספח של כל הלווים והערבים בעסקה (במקרה של תעודת זהות ביומטרית נדרש גם צילום אחורי שלה).
 2. אישורי הכנסות: שכירים יצטרכו להביא שלושה תלושי שכר אחרונים. עצמאים יצטרכו להביא שומת מס אחרונה ואישור רואה חשבון.
 3. אם יש לכם עוד הכנסות כמו קצבאות מומלץ לצרף את האישורים עליהם כדי להגדיל הכנסה פנויה.
 4. שלושה חודשים של עובר ושב מכל חשבונות הבנק שבבעלותכם, צריך גם לצרף אישור ניהול חשבון עבור החשבון ממנו תשלמו את המשכנתא.
 5. פירוט הלוואות- תצטרכו להראות לבנק אישורים על כל ההלוואות שלכם, ליחס החזר הבנק ייקח בחשבון רק הלוואות שאורכם ליותר משנה וחצי.

חשוב שתדעו: הבנק לא חייב לאשר לכם את האישור העקרוני, לפני שתגישו את הבקשה צריך להבין טוב איך לעשות את זה בצורה נכונה והטובה ביותר שתבטיח לכם אחוזי הצלחה גבוהים יותר. אם בנק אחד לא אישר לכם זה לא אומר שאף אחד לא יאשר לכם, מומלץ להבין מה גרם לסירוב ולטפל בבעיה.

רוצה לחסוך כסף במשכנתא?!

השאר/י פרטים ויועץ המשכנתאות שנבדק על ידי שפיצר
יחזור אליך עם הצעה
ללא עלות וללא התחייבות
מקסימום תרוויח 🙂
  אולי יענן אותך גם…

  רוצה לחסוך כסף במשכנתא?!

  השאר/י פרטים ויועץ המשכנתאות שנבדק על ידי שפיצר
  יחזור אליך עם הצעה
  ללא עלות וללא התחייבות
  מקסימום תרוויח 🙂