שפיצר – כל מה שצריך לדעת על משכנתא

משכנתא לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה

משכנתא לכל מטרה היא בעצם הלוואה שניתן לקחת אותה למגוון שימושים, כנגד שיעבוד הנכס לבנק שישמש אותו כבטוחה.

מי יכול לקבל משכנתא לכל מטרה?

משכנתאות לכל מטרה יכול לקבל כל אחד אשר יש נכס בבעלותו אותו הוא יוכל לשעבד לבנק לטובת ההלוואה.

כמה כסף ניתן לקבל?

ניתן לקבל עד 50% הנכס כולל הלוואות נוספות שיש עליו, לדוגמה אם יש לנו נכס ששווה 1 מיליון ויש עליו משכנתא של 260 אש"ח נוכל לקבל לכל מטרה תוספת של 240 אש"ח ככה שגם המשכנתא לדיור וגם לכל מטרה ביחד לא יעלו על 50% משווי הנכס.

האם חייב לקחת את התוספת באותו בנק?

על מנת שתוכלו לקחת את התוספת בבנק אחר הבנק צריך להירשם כדרגה שניה אחרי הבנק שאצלו לקחתם את המשכנתא שהוא דרגה ראשונה, מה שאומר שהבנק שנרשם בדרגה שניה צריך להיות מודע לסיכון שקודם דרגה ראשונה מקבל את הכסף ולא בטוח שהבנק בדרגה שניה יקבל את כל הסכום אותו חייב לו הלווה. רוב הבנקים לא יסכימו להירשם כדרגה שניה ובמקרה של תוספת בבנק אחר תצטרכו גם למחזר אליו את המשכנתא הקיימת שלכם.

כמה זה עולה?

במשכנתא לכל מטרה הבנק יכניס את הכסף ישירות אליכם לחשבון ולא אל המוכר ולכן הסיכון של הבנק בעסקה עולה לכן הבנק יעלה את הריביות על משכנתא לכל מטרה והיא תהיה יותר יקרה ממשכנתא לדיור, ההפרש ינוע בדרך כלל בין 1.5-3 אחוז יותר ממשכנתא לדיור.

האם שווה לקחת משכנתא לכל מטרה?

אם אתם צריכים כסף נזיל, ולקחת הלוואה רגילה מכביד עליכם בגלל ההחזר החודשי משכנתא לכל מטרה יכולה להיות הפתרון, היתרונות שלה על הלוואה רגילה היא שניתן לפרוס ליותר שנים וגם בהרבה מקרים הריבית יותר זולה, בגלל פריסה השנים משכנתא לכל מטרה תעלה בסך הכל יותר מהלוואה רגילה אבל אין ספק שמבחינת נוחות החזר פריסה ארוכה יותר נוחה בגלל החזר יותר נמוך.

האם ניתן להפוך הלוואה רגילה לכל מטרה?

כן, ניתן לקחת את כל ההלוואות הרגילות להכניס אותם למשכנתא לכל מטרה (כל עוד זה עומד ביחס 50% משווי הנכס). עצם הכנסת ההלוואות תחת משכנתא לכל מטרה מורידה משמעותית את ההחזר החודשי על ידי אפשרות פריסה ליותר שנים וגם בהרבה מקרים ריבית יותר נמוכה. הדבר הזה יכול להיות ממש חבל הצלה עבור משפחות ששקעו בהלוואות ורוצות לעשות סדר כלכלי.

רוצה לחסוך כסף במשכנתא?!

השאר/י פרטים ויועץ המשכנתאות שנבדק על ידי שפיצר
יחזור אליך עם הצעה
ללא עלות וללא התחייבות
מקסימום תרוויח 🙂
  אולי יענן אותך גם…

  רוצה לחסוך כסף במשכנתא?!

  השאר/י פרטים ויועץ המשכנתאות שנבדק על ידי שפיצר
  יחזור אליך עם הצעה
  ללא עלות וללא התחייבות
  מקסימום תרוויח 🙂