שפיצר – כל מה שצריך לדעת על משכנתא

תמהיל משכנתא

תמהיל משכנתא

מהו תמהיל משכנתא?
תמהיל משכנתא הוא בעצם הרכב ההלוואה שלוקחים בפועל, הוא יכול להיות מורכב ממסלול אחד או מחמישה מסלולים, אין הגבלה על כמות המסלולים כל עוד התמהיל עומד ברגולציות של בנק ישראל.

מהו תמהיל משכנתא אופטימלי?
תמהיל אופטימלי זה הרכב הלוואה שמותאם כמו כפפה למצבם הפיננסי של הלווים, יש לווים שיעדיפו ביטחון בהחזר החודשי וישנם כאלה שמוכנים לספוג תנודתיות בשביל חיסכון בעלות הכוללת. ישנם לקוחות שכנראה יקבלו כסף בעתיד שיכנס למשכנתא כמו קרן השתלמות ויש לקוחות שיש להם בעיה ביכולת החזר, כל אלה צריכים להילקח בחשבון בעת בניית התמהיל.

איך בונים תמהיל משכנתא אופטימלי?
לצורך בניית תמהיל אופטימלי יש לבצע אפיון פיננסי מקיף ורחב של הלווים ובעצם לבין את הצרכים שלהם בהווה ובעתיד ובכך בעצם לתכנן משכנתא שיהיה להם נוח איתה ולא תגרום להם לחששות בכל חודש מחדש שלא יוכלו לעמוד בתשלום החודשי.

למה נתייחס בעת בניית תמהיל משכנתא?
כאשר אנו בונים תמהיל משכנתא ניקח בחשבון פרטים חשובים כגון החזר חודשי רצוי, סוגי המסלולים אותם אנחנו בוחרים לשלב, רמת הסיכון של התמהיל, הריביות שנוכל לקבל בכל מסלול, באיזה קצב אנחנו מתכננים לסלק את המשכנתא, ומה יקרה אם נרצה להחזיר את המשכנתא לפני הזמן ומה יהיה גובה עמלות הפירעון.

איך בחורים החזר חודשי רצוי?
ההמלצה היא להחזיר כל חודש שליש מההכנסה הפנויה, כמובן שיש מקרים יוצאי דופן ועל מנת לקבוע החזר חודשי רצוי צריך לבצע אפיון פיננסי לתא משפחתי.

אלה סוגי מסלולים נבחר?
כדאי ללמוד על כל מסלולי המשכנתא הקיימים ולבחור את המסלולים שטובים למצב שלנו ולא להסתכל על מה שהחבר שלנו קיבל כי מה שמתאים לו לא בטוח שיתאים לנו.

מהן הריביות שנקבל?
גובה הריביות מושפע מחוזק הלווה ומהרכב התמהיל, לבנק יש מרווח מסוים שעל פיו הוא מוכר את המשכנתאות, בנוסף גם סיכון הלוואה ישפיע על גובה הריביות ועסקה מסוכנת יותר לבנק תתומכר יותר גבוה מעסקה בטוחה יותר לבנק.

קצב פירעון המשכנתא
קצב פירעון המשכנתא הוא חשוב, משום שלפיו נוכל לדעת לכמה זמן נפרוס את המשכנתא ואם נפרוס את כל המסלולים או שאת חלקם נקצר, ככל שהתקופות תהיינה קצרות יותר התשלום הכולל יהיה נמוך יותר.

גובה עמלות הפירעון
במידה ואנו מתכנים לשדרג נכס או לקבל סכום כסף שישמש לפירעון המשכנתא, נצטרך לתכנן זאת מראש בהרכבת המסלולים כדי שברגע הפירעון נהיה חשופים כמה שפחות לעמלות היוון וקנסות פירעון מוקדם.

 

 

 

 

 

 

 

 

רוצה לחסוך כסף במשכנתא?!

השאר/י פרטים ויועץ המשכנתאות שנבדק על ידי שפיצר
יחזור אליך עם הצעה
ללא עלות וללא התחייבות
מקסימום תרוויח 🙂
  אולי יענן אותך גם…

  רוצה לחסוך כסף במשכנתא?!

  השאר/י פרטים ויועץ המשכנתאות שנבדק על ידי שפיצר
  יחזור אליך עם הצעה
  ללא עלות וללא התחייבות
  מקסימום תרוויח 🙂